‹ wróć

GIĘCIE BLACH

Dobrze trafiłeś. W firmie ELPLAST posiadamy technologię, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Odpowiadając na potrzeby rynku stale poszerzamy naszą ofertę, a w parku maszynowym posiadamy urządzenia tylko najwyższej klasy. Na pierwszym miejscu stawiając jakość wykonania.

Do czego stosowane jest gięcie blach?

Wbrew pozorom ma ono wiele zastosowań. Branża budowlana wykorzystuje tą technologię do tworzenia pokrycia dachów takich jak: blacho-dachówki, blachy trapezowe, rury, rynny, parapety, produkcja okien oraz drzwi czy okapy. W branży motoryzacyjnej gięcie blach służy do wykonywania elementów karoserii samochodów i innych pojazdów. Bardzo często przy produkcji komponentów dla branży lotniczej, petrochemicznej czy produkcyjnej również wykorzystuje się gięcie blach. Możemy wykorzystać ją do konstrukcji garaży, wiat oraz zadaszeń, a także produkcji sprzętów codziennego użytku czy obudów AGD i RTV. Choć na pewno to nie pełna lista zastosowań.

Jak wygląda proces gięcia?

Gięcie blach to proces, który trwale odkształca materiał. Technologia CNC pozwala na wykonanie nawet skomplikowanych kształtów, zachowując dużą precyzję oraz powtarzalność procesu.

Jaki materiał jest odpowiedni do gięcia?

Najczęściej jest to stal, każdego rodzaju, ale może to być także aluminium, miedź lub mosiądz.

Jaka maszyna jest najlepsza do gięcia blach?

Tak jak wspominaliśmy, nie lubimy kompromisów w kwestii jakości, dlatego do gięcia blach stosujemy prasę krawędziową CNC. Jest to urządzenie precyzyjne, które bardzo starannie wykonuje każde zlecenie. Dodatkowo prasa CNC zapewnia 100% powtarzalność wykonywanych detali, nie tracąc przy tym na wydajności. Napęd serwoelektryczny zapewnia krótszy czas gięcia oraz niższe koszty realizacji, co ma duże znaczenie przy większych zamówieniach. Konstrukcja prasy krawędziowej SAFANDARLEY serii E-Brake pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni roboczej do 3150 mm na maksymalnym zasięgu palcy zderzakowych, a napęd pozwala giąć blachy o siłach nacisku do 150 ton. A to nie wszystko, prasa daje także możliwość skosowania detali.

Jakie są atuty gięcia blach metodą CNC?

Ta nowoczesna metoda ma wiele plusów, przede wszystkim cechuje się dużą precyzją i szybkością wykonania. Pozwala to na stosunkowo szybkie zrealizowanie nawet dużych zamówień. Technologia daje możliwość tworzenia skomplikowanych i wymagających zgięć, o dużej powtarzalności. Jest to rozwiązanie bardzo efektywne, które pozwala na minimalizowanie odpadów i maksymalne wykorzystanie materiału, co ma kolosalne znaczenie.

 

Gięcie blach w Łodzi, w centrum Polski pozwala nam na szybkie dostarczenie wykonanego zamówienia na terenie całego kraju (znajdujemy się na przecięciu dwóch głównych linii autostrad). Możliwe jest zamówienie transportu pod wskazany adres firmy lub miejsca realizacji projektu.

 

Dlatego niezależnie od tego, czego potrzebujesz, posiadamy technologię, która spełni Twoje oczekiwania. Nie zwlekaj i zapytaj o wycenę swojego zamówienia już dziś.