‹ wróć

GIĘCIE BLACH

Gięcie blach to dla wielu firm nie lada wyzwanie, ale nie dla nas. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać wielu wymagającym i indywidualnym projektom naszych Klientów.

Jak wygląda proces gięcia?

Do zaginania używamy prasy krawędziowej SAFANDARLEY serii E-Brake, która posiada napęd serwoelektryczny. Jest on przeznaczony do gięcia blach o siłach nacisku aż do 150 ton, zaś długość robocza ma do 3150 mm co pozwala na zaginanie nawet większych elementów. Konstrukcja prasy umożliwia wykorzystanie całej przestrzeni roboczej na maksymalnym zasięgu na jakim pracują palce zderzakowe. Szybka i precyzyjna praca układu jest możliwa dzięki serwomotorom marki Lenze, którymi sterują falowniki tej samej firmy.

Co takiego wyginamy?

Ta technika umożliwia wyginanie dowolnego kształtu w nawet bardzo twardym materiale. Gięcie w prasach krawędziowych jest realizowane dzięki dwóm narzędziom: stempla oraz matrycy.

Jakie kształty możemy wyginać?

Praktycznie każde, czyli ogranicza nas nasza pomysłowość i aktualne potrzeby. Sterowanie komputerowe prasy krawędziowej pozwala nam na bardzo precyzyjne zaplanowanie prac już na wstępnym etapie, dając możliwość wprowadzenia zmian w fazie projektu. Dzięki temu możesz być spokojnym o rezultat prac, które zaplanujesz. Ostatni etap wykonania cechuje się wyjątkową precyzyjnością. Dodatkowo używana przez nas prasa z usługa CNC umożliwia znaczącą redukcję kosztów gięcia poprzez oszczędność na materiale oraz skróceniu czasu produkcji. Nie martw się także o powtarzalność, bo nasza technologia umożliwia sprawne tworzenie powtarzalnych detali.

Gdzie najczęściej mają zastosowanie materiały gięte w tej technologii?

Najwięcej realizacji wykonujemy dla branży budowlanej. Tworzymy blachodachówki, rynny, rury czy elementy w stolarce otworowej. Drugim działem jest motoryzacja, czyli elementy karoserii. Bardzo często wykorzystujemy ją przy konstrukcjach stalowych np. halach czy domach. Ale nie tylko, bo często korzysta z niej przemysł samolotowy, stoczniowy, okrętowy czy produkcyjny, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebne są konstrukcje.

Gdzie można nas znaleźć?

Nasza firma znajduje się w centrum Polski w Łodzi co umożliwia nam łatwość transportu od lub do Klienta. Posiadamy swój magazyn stali, więc możemy zaoferować korzystną cenę za materiał oraz wykonanie. Posiadamy także własną flotę, więc możemy szybko i sprawnie dostarczyć produkt bezpośrednio do Klienta lub na miejsce określonej realizacji.

 

Nasze profesjonale usługi w oparciu o wysokiej jakości prasę krawędziową są wyjątkowo precyzyjne oraz starannie wykonane, o co dba nasza doświadczona kadra. Sprawdź nas i wyślij swój projekt już dziś.