‹ wróć

LAKIEROWANIE PROSZKOWE

Wielkie porządki i śmiałe plany remontowe to nieodzowny sygnał, że zima się już z nami pożegnała, a na pierwszy plan wychodzi wiosna ze swoją sprzyjającą aurą. Ładna pogoda zachęca nas do realizacji wcześniej zaplanowanych prac remontowych czy to w domu, czy na działce lub w ogrodzie.  Decydując się na zmianę koloru balustrady, odnowienie felg w samochodzie lub ukochanej ławki, warto rozważyć porzucenie standardowego pędzla i puszki z farbą i zdecydować się na profesjonalne lakierowanie proszkowe.

Podstawą jest dobre przygotowanie

Decydując się na polakierowanie jakiegokolwiek detalu nie można zapominać o właściwym przygotowaniu go do malowania. Przed właściwym zabiegiem powierzchnię należy odtłuścić, wypiaskować i odpylić. W zależności od materiału, który chcemy polakierować niezbędne może być także pomalowanie środkami antykorozyjnymi lub zabezpieczenie odpowiednim podkładem.

Po pierwsze nie szkodzić

Współcześnie z coraz większym skupieniem patrzymy na etykiety znajdujące się na puszkach farb oraz lakierów. Oprócz odpowiedniej barwy i typu duże znaczenie przywiązujemy do dbałości o środowisko. Decydując się na lakierowanie proszkowe praktycznie eliminujemy użycie wszelkich rozcieńczalników i rozpuszczalników negatywnie wpływających na środowisko naturalne. Czym jednak charakteryzuje się lakierowanie proszkowe? Proces ten polega na spryskaniu naelektryzowanymi cząsteczkami farby proszkowej na wcześniej oczyszczoną i zabezpieczoną powierzchnię. Dzięki temu lakier rozkłada się równomiernie na całej powierzchni malowanego przedmiotu, co gwarantuje nam gładką powłokę bez żadnych zacieków oraz zmarszczeń. Kto miał okazję lakierować tradycyjnymi metodami, ten wie, że usunięcie takich defektów jest co najmniej problematyczne.

Szybko, profesjonalnie i na ciepło

Kolejnym etapem jest nagrzanie lakierowanego elementu do temperatury od 150 °C do 200 °C. Powoduje to stopienie i utwardzenie wcześniej naniesionej powłoki. Proces ten gwarantuje trwałość połączenia lakieru z metalem. Po mniej niż pół godzinie lakierowany detal można wyjąć i pozostawić do ostygnięcia. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich systemów filtracji w trakcie lakierowania niweluje się emisję pyłów. Czyni to lakierowanie proszkowe zdecydowanie bardziej ekologicznym niż tradycyjne. Elementy polakierowane w ten sposób cechują się dużą wytrzymałością na czynniki chemiczne. Pożądany efekt uzyskujemy o wiele szybciej niż lakierując tradycyjnie.

Decydując się na lakierowanie proszkowe warto wybrać sprawdzonych fachowców. W firmie Elplast posiadamy niezbędne narzędzia i wiedzę. Nasz zespół tworzą specjaliści, dla których praca jest prawdziwą pasją. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować najwyższą jakość usług lakierniczych. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą.