‹ wróć

CIĘCIE WODĄ

Prowadzisz firmę i chcesz się wyróżnić na tle konkurencji? Nietuzinkowe wnętrze i unikatowe meble pozwolą stworzyć miejsce o jakim marzysz. Projektowane indywidualnie i personalizowane wnętrza nadają charakteru całej firmie. Zgodnie z najnowszymi badaniami pracownicy pokolenia Y cenią sobie miejsce, w którym pracują, w końcu spędzają w pracy bardzo dużo czasu. To do firmy zaprasza się potencjalnych Klientów i partnerów biznesowych i nasze wnętrze to nasza wizytówka.

Jesteś architektem i lubisz nadać indywidualny charakter lub akcent do urządzanej przestrzeni? Tworząc meble z drewna, możesz wyciąć dowolny kształt lub dodać swoją nazwę lub logo na produkt. A może potrzebujesz podzielić przestrzeń dodając do niej ścianę ze szkła lub metalu? Możemy wyciąć dla Ciebie potrzebne kształty.

Przemysł budowniczy, w tym dekoratorzy wnętrz bardzo często wykorzystują tą metodę do tworzenia nietuzinkowych i innowacyjnych konstrukcji czy kształtów. Technologia ta pozwala na cięcie kamieni naturalnych, marmuru czy piaskowca. Dzięki temu można stworzyć kształty, które nadają indywidualny charakter wnętrzom czy budynkom. Dodatkowo na koniec możesz spersonalizować swoje produkty wycinając na każdym z nich swoją nazwę lub logo.

Chcesz uzyskać gładkie krawędzie po cięciu? Technologia cięcia waterjet nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki, a krawędzie materiału, który był poddany obróbce pozostają gładkie. W przeciwieństwie do frezarek czy cięcia laserowego, które może wymagać jeszcze dodatkowego wygładzenia krawędzi.

Chcesz precyzyjnie wyciąć swoje logo? A może chcesz stworzyć dekoracje ze szkła lub metalu, które będą odpowiadały Twoim pomysłom? Niezależnie od tego co to jest, możemy to wyciąć. Technologia Waterjet pozwala na bardzo precyzyjne wycięcie praktycznie dowolnego kształtu i wzoru. Dzięki temu jest to jedna z najbardziej docenianych metod cięcia w wielu branżach m.in. do obróbki szkła, ceramiki, w przemyśle metalowym i branży budowlanej.

Budujesz maszyny i potrzebujesz precyzyjnej technologii do wycinania elementów konstrukcyjnych lub obudowy? Technologia waterjet będzie do tego idealna. Technologia ta jest bardzo często stosowana w przemyśle m.in. do wycinania kół zębatych lub innych kształtów, ale nie tylko. Technologia ta ma także zastosowanie w przemyśle samochodowym, zbrojeniowym, stoczniowym, lotniczym, kosmicznym czy medycznym. Oczywiście lista zastosowania stale się poszerza wraz z ciągłym rozwojem technologicznym.

Największymi zaletami techniki cięcia wodą jest fakt, że uzyskany kształt lub wzór nie wymaga dalszej obróbki. Do użycia technologii nie wymagane są wysokie temperatury czy środki chemiczne, dzięki czemu nie zmniejszamy wytrzymałości materiału.

Cięcie wodą w technologia Waterjet - jak to działa?

Technologia cięcia wodą polega na sprężeniu wody do wysokiego ciśnienia, która kierowana jest do głowicy tnącej. Głowica wykonana jest z kamienia szlachetnego o średnicy 1 mm, jest to tzw. kryza lub orfice. To w niej sprężona woda uzyskuje prędkość około 1 000 m/s. Precyzyjne cięcie jest możliwe dzięki sterowaniu maszyny za pomocą komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem dowolnego tworzywa.


Przy materiałach o dużej twardości czy grubości (technologię tą stosuje się do materiałów o grubości do 200 mm) do cięcia wodą dodaje się domieszkę ścierniwa. Jest ono dobierane zależnie od materiału jaki będzie poddany obróbce. Pompa wycinarki wodnej generuje ciśnienie ponad 4 000 atmosfer, która umożliwia cięcie w bardzo precyzyjny sposób przy jednoczesnej oszczędności czasu. Cięcie wodą bez domieszek ścierniwa doskonale sprawdza się przy miękkich materiałach, jak guma czy produkty żywnościowe.

Technologia stworzona w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych zyskuje na popularności i zastosowaniu. A dzięki cięciu z domieszką ścierniwa pozwala na cięcie bardzo twardych i grubych materiałów.

Do cięcia wodą stosujemy maszynę Waterjet KIMLA STREAMCUT 4121, która pozwala na precyzyjne cięcie materiałów takich jak stal, aluminium, tworzywa sztuczne, granit, marmur, szkoło, ceramika, materiały kompozytowe, dibond, hpl, pianki, gąbki czy laminaty. Maszyna pozwala dostosować indywidualnie prędkość cięcia do szczególnych wymagań i typów materiałów poddawanych obróbce. Regulator ścierniwa pozwala płynnie regulować ilość garnetu, który jest dostarczany do głowicy, co pozwala na dostosowanie ilości ścierniwa do rodzaju materiału i specyficznych warunków danej obróbki. Duży obszar roboczy, czyli 2100 × 4100 mm, pozwala wykonać obróbkę nawet dużego kawałka materiału. A cała praca maszyny odbywa się bez generowania ciepła, dzięki czemu materiał nie jest narażony na odkształcenia mogące powstać przy użyciu dużych temperatur.

Dbamy o naszą planetę – technologia Waterjet jest ekologiczna

Dla naszych Klientów oraz naszej firmy bardzo ważna jest ochrona środowiska, dlatego cieszymy się, że technologia waterjet jest procesem ekologicznie czystym. Co to oznacza? Podczas stosowania metody cięcia wodą ilość odpadów jest zminimalizowana. Pozostałości w postaci zużytego ścierniwa i drobinki ciętego materiału zbierają się na dnie zbiornika z wodą i podobnie jak gruz, zostają oddane utylizacji po zapełnieniu pojemnika. Ilość zużytej wody jest relatywnie niewielka, a tworzywa nie wymagają dodatkowej obróbki, co stanowi dużą oszczędność energii elektrycznej oraz wody wymaganej do czyszczenia przy użyciu innych technologii. Podczas stosowania tej metody nie wydzielają się trujące pyły czy gazy, więc jest bezpieczna dla atmosfery.

Cięcie woda od drzwi do drzwi

Nasza firma z zaawansowanym technicznie parkiem maszynowym znajduje się w centrum Polski w Łodzi, a dzięki posiadanej przez nas własnej flocie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie odbierając towar i odwożąc go w odpowiednie miejsce. Posiadamy także materiały, z których możemy wykonać realizacje jakich Państwo oczekują. Nasza wyspecjalizowana kadra jest w stanie doradzić materiał do wykonania już na etapie projektu.

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Opowiedz nam czego potrzebujesz, a my wytniemy to dla Ciebie.