‹ wróć

CIĘCIE WODĄ

Dzięki postępowi technologicznemu jesteśmy w stanie działać szybciej i wydajniej. Procesy, które dawniej wymagały dużych nakładów finansowych i wysiłku wielu specjalistów, współcześnie jesteśmy w stanie wykonać bez większych problemów. W firmie Elplast oferujemy Państwu pewne i szybkie cięcie przy wykorzystaniu techniki waterjet.

Szybkie cięcie strumieniem wody

Maszyna waterjet składa się z dwóch części: wysokociśnieniowej pompy i specjalnej głowicy tnącej, za pomocą której strumień wody jest kierowany w wybrane miejsce. Dzięki użyciu tej technologii jesteśmy w stanie wyciąć praktycznie dowolny kształt w każdym materiale. Do cięcia twardych powierzchni strumień wody dodatkowo miesza się z garnetem (specjalnym minerałem), który potęguje siłę całego urządzenia. Dzięki użyciu technologii waterjet jesteśmy w stanie przeciąć bardzo grube materiały. Wodnemu ostrzu nie oprze się nawet granit czy stal.

Na chłodno i bez poprawek

Niewątpliwą zaletą waterjet jest wysoka precyzja. Dzięki użyciu wody temperatura w trakcie pracy urządzenia nie przekracza kilkudziesięciu stopni. Nie zachodzi zatem ryzyko wystąpienia reakcji spalania lub stapiania.  Dlatego też technologii waterjet można używać do cięcia materiałów łatwopalnych jak i też tych bardzo delikatnych. Wodnym ostrzem bez problemu możemy ciąć zarówno w kamieniu jak i tworzywach sztucznych. Technologia cięcia wodą pozwala np. na wycięcie w szklanej płycie kształtów, których nie dałoby się tak łatwo uzyskać korzystając z innych metod.


Tnąc maszyną waterjet nie musimy się obawiać odkształceń lub przebarwień. Ma to olbrzymie znaczenie podczas cięcia stali narzędziowej lub hartowanej. Wodnemu ostrzu niestraszna jest praktycznie żadna powierzchnia. Po wykonanym cięciu uzyskujemy gładką krawędź, która nie wymaga dalszej obróbki. Co ważne – przy użyciu technologii waterjet możemy ciąć materiały o grubości nawet do 20 cm o wiele bardziej precyzyjnie niż ma to miejscu w przypadku użycia lasera

Cięcie wodą – dla kogo?

Metoda waterjet, przez wzgląd na swoją uniwersalność, znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Możemy z niej skorzystać zarówno w branży budowlanej, motoryzacyjnej, modowej, czy meblowej. Ze względu na prosty proces przygotowania materiałów do cięcia, użycie technologii waterjet wiąże się też z dużą szybkością realizowania zleceń. W firmie Elplast stawiamy na precyzję i wzorowe wykonanie nawet najdrobniejszych detali. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.