‹ wróć

CIĘCIE LASEREM

Firma ELPLAST to rodzinna firma, która posiada ponad 30 letnie doświadczenie. Kluczem do naszego sukcesu jest najwyższa jakość wykonywanych usług oraz nowoczesny park maszynowy. Jedną z najnowocześniejszych maszyn jest laser Fiber XTC, który pozwala na precyzyjne i bardzo wydajne cięcie.

Jakie są atuty cięcia laserem?

Przede wszystkim bardzo duża precyzyjność cięcia. Dzięki użyciu wiązki lasera o dużej koncentracji energii możemy uzyskać skomplikowane kształty w bardzo precyzyjny i powtarzalny sposób. Możemy bardzo szybko wykonać wymagające realizacje w krótkim czasie, a wszystko dzięki laserowi XTC-FS1530 FIBER.

Do czego możemy używać cięcia laserowego?

Możliwości są bardzo szerokie, ponieważ cięcie laserem stosuje się w branży przemysłowej, automatyzacyjnej, motoryzacyjnej oraz budowlanej. Bardzo często metoda stosowana jest także do wycinania skomplikowanych części składowych maszyn.

Jakie materiały nadają się do cięcia laserowego? Czy są ograniczenia?

Bardzo dużą zaletą laserowego cięcia blach jest szeroki wybór materiałów, które możemy ciąć. Praktycznie nie ma ograniczeń, co do materiału. Może to być:

  • każdy rodzaj blachy
  • stal konstrukcyjna
  • stal czarna
  • stal nierdzewna
  • stal kwasoodporna
  • stal ocynkowana
  • miedz
  • mosiądz
  • aluminium

Nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowani pracownicy to klucz do owocnej współpracy.

Obserwujemy rozwój rynku oraz wymagań klientów, dlatego inwestujemy w nowoczesny park maszynowy i dbamy o wykwalifikowany personel. Te dwa czynniki to nasz klucz do sukcesu, dlatego stale poszerzamy naszą ofertę i inwestujemy w liczne szkolenia naszych pracowników. W naszym parku maszynowym mamy wiele nowoczesnych maszyn, a do cięcia laserem stosujemy XTC-FS1530 FIBER. Sterowanie CNC oraz Nesting, w który jest wyposażony laser pozwala na precyzyjną i automatyczną optymalizację procesu cięcia, tym samym zapewniając oszczędność używanego materiału.

Ile kosztuje cięcie laserem, czyli ile zapłacę za cięcie laserem CNC w ELPLAST?

Koszt jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim od materiału, który będziemy ciąć oraz jego grubość. Nie bez znaczenia jest także stopień skomplikowania projektu oraz wielkość zamówienia. Aby poznać przybliżony koszt usługi zalecamy skontaktować się z nami, nasz odpowiedni dział niezwłocznie wyceni zlecenie oraz poda dostępne terminy realizacji. Nie zwlekaj i zamów wycenę już teraz.