‹ wróć

CIĘCIE LASEREM

Cięcie laserem to obecnie jedna z najbardziej precyzyjnych metod cięcia metalu i nie tylko. Na czym polega?

Cięcie przeprowadzane jest z zastosowaniem wiązki laserowej, która pozwala na skupienie dużej ilości energii na stosunkowo niewielkiej powierzchni i dokładnie trafia w wyznaczony obszar. Uważa się, że ten sposób obróbki materiału jest dużo bardziej efektywny od innych metod. Dlaczego? Sukces tkwi w bardzo wysokiej precyzji, powtarzalności działań i prędkości cięcia. Zalet jest jednak zdecydowanie więcej.

Z chirurgiczną precyzją

Cięcie przy pomocy lasera jest jedną z najdokładniejszych i najbardziej precyzyjnych sposobów na obróbkę różnych materiałów, głównie metalu, ale nie tylko. Laserem można praktycznie ciąć wszystko. Laser XTC-FS1530 Fiber  w firmie Elplast doskonale poradzi sobie z obróbką stali węglowej, stali nierdzewnej, aluminium, miedzią czy mosiądzem. Gdzie zatem znajdzie zastosowanie?  Cięcie laserem doskonale sprawdzi się tam, gdzie dokładność liczona jest w częściach milimetra. Jest jedną z nielicznych metod, która zapewni nam tak doskonały i precyzyjny efekt końcowy.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Jak dotąd nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie pożądanego efektu, niż cięcie laserowe. Dlatego też ta metoda pracy z metalem zyskała ogromną popularność i zastosowanie w przemyśle, górnictwie, lotnictwie oraz rzemiośle. Przebojem wchodzi także na rynek meblarski, zdobniczy, architektoniczny i budowlany. Secesyjne wzory, wymyślne kształty, abstrakcyjne motywy, które stają się unikatową ozdobą wnętrz  - to wszystko jest możliwe dzięki obróbce laserowej.

Co istotne obróbka laserem gwarantuje perfekcyjną powtarzalność i dokładność. Jeśli potrzebujemy ten sam skomplikowany i wysublimowany kształt razy 100, możemy mieć pewność, że uzyskamy oczekiwany efekt. Warto dodać, że laser  XTC-FS1530 Fiber z powodzeniem wykorzystywany jest także do  grawerowania oraz znakowania.

To nie laser „game” to laser „power”

Wycięte laserem elementy nie muszą być poddawane dodatkowej, często czasochłonnej obróbce. Praktycznie od razu uzyskujemy zaplanowany kształt, rozmiar i wysoką jakość. Dodatkowo specjalistyczne oprogramowanie z nestingiem umożliwia szybką symulację i kalkulację procesu cięcia oraz oszczędność materiału. W przypadku cięcia laserem odpady zminimalizowane są do minimum. Inwestycja w wysoce wyspecjalizowany park maszynowy, na który postawiła firma Elplast przynosi zatem wymierne korzyści i pozwala zaoferować klientowi produkt na miarę jego oczekiwań.