‹ wróć

BALUSTRADY

Schody to jedna z ważniejszych inwestycji i centralne miejsce wielu domów, biur i budynków. Ich wygląd i funkcjonalność w dużej mierze zależy od odpowiednio zaprojektowanej  i wygodnej w użyciu balustrady. Dobrze dobrana nie tylko ułatwia poruszanie się po schodach, ale spełnia dużo ważniejsze zadanie: chroni przed upadkiem z wysokości, zapewniając bezpieczeństwo  i komfort użytkowania.

Od projektu do realizacji

W firmie Elplast pracę nad balustradami zawsze zaczynamy od przygotowania projektu i wizualizacji. Dobrze, jeśli klient jest zdecydowany i wie, czego chce oraz jaki efekt estetyczny pragnie uzyskać. Zawsze jednak służymy doradztwem i podpowiadamy zarówno w doborze wyglądu, jak i konstrukcji balustrady. Już na etapie projektu naszym priorytetem jest funkcjonalność i bezpieczeństwo. Cały czas pamiętamy, że balustrada ma przede wszystkim osłaniać i chronić.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy doborze i zaprojektowaniu balustrady przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę ochronną funkcję, którą ma spełniać. Kluczowe są zatem: dobór wysokiej klasy, solidnego materiału, następnie niezawodna, stabilna i trwała konstrukcja, wreszcie staranność i dokładność wykonania produktu. Odpowiednio wykonana balustrada musi być wytrzymała i gwarantować bezpieczeństwo. Ważne jest także, aby tak jak w przypadku oferowanych przez Elplast balustrad ze stali nierdzewnej – były one odporne na warunki atmosferyczne. Mocowana na zewnątrz balustrada musi służyć przez lata i być odporna na zniszczenia i korozję.

Ważny element dekoracyjny

Pamiętajmy, że balustrada jest także ważnym elementem dekoracyjnym. Zarówno dobór materiału, jak i jej konstrukcja mogą nadać pomieszczeniu zupełnie innych charakter. Jeśli lubimy pomieszczenia ciepłe i przytulne wybierzemy drewno, natomiast jeśli preferujemy styl surowy i industrialny, postawimy na metal. Natomiast nowoczesny, przestronny i lekki efekt uzyskamy poprzez szkło. Szklany szyk pokochali także designerzy, którzy projektują efektowne i wytrzymałe balustrady właśnie z tego tworzywa. Warto podkreślić, że wykorzystywane przy tym szkło hartowane jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Szklana balustrada sprawdzi się zatem doskonale w domu, jak w biurze.